Koláč - Nezbedné knihy
Torta
Titus, Antekov najlepší priateľ, sa k nemu nesprával dobre, keď dostal pozvanie na jeho narodeninovú oslavu. Tvrdí, že sám mal oveľa lepšie - s kúzelníkom a trikmi. Antek zosmutnie a nazve Tita hlupákom. Znamená to, že je hrubý?
Oznámenie vydavateľa Natuli- deti sú dôležité
Autor: Mgr Alicja Dyrda
Ilustrátor Aleksandra Gołębiewska
Obálka: Hard
Stránky: 32
Jazyk: Poľský
Rozmery: 24 cm x 32,5 cm
ISBN: 978-83-66057-52-4
Odporúčaný vek:
Bariéra
Príbeh o deťoch, ktoré sa správajú zle, keď sa cítia zle.
- Si hlúpy! A ty si kladivo! Nechoďte na moje narodeniny! - kričí Antek a zabuchne dvere.
"Nebudem sa deliť o svoj koláč s Titusom. Ale nie! A určite si ho nevezmem so sebou na opustený ostrov. A už sa s ním nebudem hrať!" - zúrivo premýšľa.
Séria Nezbedné knihy sú príbehy pre malých aj veľkých, ktoré vyvracajú mýty o detstve. Malo by dieťa vždy poslúchať, jesť všetko z taniera a zdieľať svoje veci?
"Musíte byť zdvorilí!" - deti stále počujú. Ako tomu rozumieť? Také zložité slovo, má celý rad významov!
Čo si myslíte: je nezbedné, keď sa chlapec nechce podeliť o novú hračku?? Nazvali by sme nezbedné dievča, ktoré odmieta pobozkať nikdy nevidenú tetu? Alebo možno je ten nezbedník náš hrdina Antek, ktorý vôbec nemá chuť na svoj obľúbený vývar, pretože mu ho dedko posypal petržlenovou vňaťou? Ak áno - potom je náš seriál veľmi, veľmi nemravný.
Spolu s Antekom a jeho rodinou rozprávame mladým čitateľom príbehy, ktoré nenáročným spôsobom vyvracajú mýtus o slušnosti a poslušnosti. Antek je spontánny, niekedy sa hnevá, inokedy sa snaží vyrovnať so smútkom alebo sklamaním. Naučí sa tiež brániť svoje vlastné hranice, povedať "nie" a zistiť, aký zaujímavý a rozmanitý môže byť svet.
Anthonyho dobrodružstvá nás pozývajú nielen k spoločnému čítaniu, ale predovšetkým k dôležitým rozhovorom: o citlivosti, pocitoch, nezávislosti a kritickom myslení. Sú napísané z emocionálnej perspektívy dieťaťa, umožňujú rodičom nahliadnuť do vývoja dieťaťa a jeho jedinečného pohľadu na svet a podporujú humanistický, chápavý prístup k potrebám a pocitom malých ľudí.